o nasCanis Fortuna FCI certyfikat przydomka

 

        Witamy na stronie hodowli wyżłów „Canis Fortuna FCI” - zarejestrowanej w Związku Kynologicznym w Polsce Oddział w Opolu oraz w Międzynarodowej Federacji Kynologicznej (FCI) pod nr 2675/C.

 

       Nasza przygoda z wyżłami zaczęła się w 2000 roku od kupna pierwszej suki rasy wyżeł weimarski – niezapomnianej CZARKI z Sudowii (Tajgi), którą pożegnaliśmy w 2015 roku. Wyżeł weimarski to niezwykła rasa, nie tylko pod względem urody, ale i charakteru. Piękny i mądry, niesamowicie przywiązany do człowieka.
Wyżły weimarskie dominowały w naszym domu do 2006 roku, kiedy to przyjechała z Węgier pierwsza nasza suka rasy wyżeł węgierski krótkowłosy – Vanda Banda LULU, zwana Ginger. Ginger wniosła do naszego stada element szaleństwa i zabawy. Radosna, przyjazna wobec wszystkich, stanowiła doskonałą przeciwwagę dla dostojnych i nieufnych weimarów.

 

      W 2007 roku pojawił się w naszym domu Luis (Weimaranus QUIZMASTER)). Luis był psem wybitnym i wyjątkowym, o wspaniałym eksterierze, ale i wspaniałym charakterze.  Luis gościł na wielu ringach i zdobył wiele wspaniałych nagród w całej Europie. Przy okazji wystawiania Luisa poznaliśmy wielu ciekawych ludzi i nawiązaliśmy wiele przyjaźni.

    Na jednym z wyjazdów poznaliśmy właścicieli znanej hodowli wyżłów niemieckich szorstkowłosych v.d Tuindershof. I tak w naszej hodowli pojawiły się wyżły niemieckie szorstkowłose, czyli VICTORIA v.d Tuindershof. Prawdziwe psy dla myśliwych, doskonałe w polu, o mocnej psychice.